Команда ЗОШ №26 «Бостонське чаювання» вийшла до обласного етапу ХХ Всеукраїнського турніру юних істо
- Сергій Розанов
- 19 мар. 2018 г.
- 2 мин. чтения
Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 02.08.2017 № 1112 «Про проведення Всеукраїнських учнівських олімпіад і турнірів з навчальних предметів у 2017-2018 навчальному році», листа Інституту модернізації змісту освіти Міністерства освіти і науки України від 12.02.2018 № 22.1/10-355 «Про проведення ХХ Всеукраїнського турніру юних істориків» у Маріуполі 14 та 15 березня 1918 року відбувся відбірковий та місцевий етапи турніру.
У відбірковому етапі турніру юних істориків у місті Маріуполі взяли участь 19 команд із навчальних закладів міста, у півфінальну гру вийшли 8 команд, які змагалися за І, ІІ і ІІІ місця на міському етапі та можливість потрапити до обласного етапу.
На турнірі розглядалися таки питання:
Полковник Іван Богун у фільмі Є. Гофмана «Вогнем і мечем»: реальність образу чи авторські фантазії Г. Сінкевича в інтерпретації режисера?
Товариство українських поступовців: визнання слабкості українського руху чи обачливість в умовах терору?
Створення Чехословаччини: «штучний» геополітичний проект великих держав чи процес демократичного державотворення?
Буря в пустелі»: миротворча операція чи використання ситуації у власних геополітичних інтересах?
Єрусалим: столиця Ізраїлю чи релігійний центр світу?
Наша команда «Бостонське чаювання» у фіналі одержала яскраву перемогу над командами СШ №66, Гімназії №14, та СШ №3. У відбірковому турі та півфіналі уcі члени команди зарекомендували себе як ерудовані та талановиті дослідники. Вони проявили себе як гарні докладачі ( Морозов Микита (капітан команди (11-Б клас), Лубкіна Настя (10-А клас)), вишукані опоненти (Самборскій Андрій (9-А), Мовсесян Альбіна (10-А)) та об’єктивні рецензенти (Сороковий Владислав).
За результатами змагань журі за загальними балами визначило переможців міського етапу. Вітаємо команду ЗОШ №26 з зайнятим II місцем міського етапу та бажаємо успіхів в обласному етапі!
Питання обласного етапу:
Тамплієри: «бідне воїнство Ісуса Христа» чи найзаможніші лицарі-благодійники християнського світу?
Гадяцька унія (1658): втрачений шанс реформування Речі Посполитої чи політична маніпуляція еліт?
Ренесанс в українській культурі: наслідок складного й тривалого процесу взаємодії вітчизняної та європейської культури чи самобутній феномен традиційної культури?
«Самостійна Україна» М. Міхновського: політична програма чи політична фантастика?
Дисиденти: радянський феномен чи світова тенденція новітньої історії?


